MultiPlus-II 12V/5000VA/220A-50A 230V
Includes 21% Tax
Product ID: 332039
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
PMP122505010 Victron
The MultiPlus-II combines the features of the MultiPlus and the MultiGrid.
It has all the features of the MultiPlus, plus an external current transformer option to implement PowerControl and PowerAssist and optimize self-consumption with external current sensing (max. 32A).
Note: for a short time this product was also called MultiGrid-II.
Datasheet: MultiPlus-II 3kVA – 15kVA 230V
Manual: MultiPlus-II 230V (PDF )
Dimensions: MultiPlus-II 12/5000/220-50 230V
How to set up the BMV battery monitor for lead and lithium batteries
Introduction: MultiPlus-II
SKU: AC020-PMP122505010 Categories: , ,
Product ID: 332039
Reviews
There are no reviews yet.
Show only reviews in English (0)
Be the first to review “MultiPlus-II 12V/5000VA/220A-50A 230V”
Project! AB Marine service
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Items that match this product
  • Interface MK3-USB (VE.Bus to USB)
    Add to cart
  • Placeholder
    Current Transformer 100A:50mA for MultiPlus-II (5m) Wire-end